België
Woensdag, 23 juli '25 via VRT NWS
Ongeluk - ramp
245
Webmaster
Aan de overweg op de Meldertsestraat in Zelem (Halen) heeft een trein de aanhangwagen van een auto aangereden. Niemand raakte gewond. Het treinverkeer tussen Diest en Hasselt was door de aanrijding enkele uren onderbroken.
"De aanhangwagen was losgekomen van de auto", vertelt brandweercommandant Tom Timmermans. "Daarom was die op de overweg blijven staan."
Van de aanhangwagen zelf blijft weinig over. "We hebben die helemaal in stukken moeten losknippen", zegt Timmermans. "De schade aan de trein zelf is nog niet duidelijk."
Passagiers komen met de schrik vrij
Voor de passagiers kwam het ongeval heel onverwacht. "We hadden niets door, tot ik plots een harde knal hoorde. Toen remde de trein heel abrupt", zegt passagier Sara Vanlessen.
"Daarna werden we geëvacueerd", vertelt ze. "Ik heb begrepen dat we nu met bussen naar het volgende station worden gebracht."
De trein had 30 passagiers aan boord, daarvan is niemand gewond geraakt. "We sturen nu een bus zodat zij toch op hun bestemming kunnen geraken", zegt Bart Crols, woordvoerder van de NMBS.